Event CountDown
  • Event Date 2020/05/30  -  all day
  • Event Venue

HARTA – spațialitate și expresie simbolică – alternative cartografice, ediția a II-a a conferințelor GEODOC, vă invită la sfârșitul acestei săptămâni la prezentarea lucrărilor înscrise în competiție.

Conferința se va desfășura online, sâmbătă și duminică, începând cu ora 9. Ne-am bucura ca studenții facultății noastre să participe în public, mai ales că multe dintre lucrările înscrise sunt realizate și prezentate de către colegii lor, un bun exemplu de demers științific pentru toți.

Cele 25 de studii acceptate vor fi prezentate în 3 secțiuni:

1. Orașul și problemele lui
  2. Mediu și percepție
  3. Date și tehnologie

Fiecare secțiune va fi jurizată, iar lucrările cele mai bune vor fi premiate.

Premiile sunt oferite de către sponsorul principal al evenimentului, SC GAUSS SRL, firmă timișoreană specializată în geodezie, topografie, cadastru și GIS, sub formă de voucher-cadou, după cum urmează:

1. premiul absolut, se acordă pentru cel mai bun studiu prezentat la secțiunea de comunicări științifice și este în valoare de 1000 de lei
2. la fiecare secțiune se vor acorda:
– premiul I – 400 de lei
– premiul II – 300 de lei
– premiul III – 200 de lei
3. două premii de popularitate, acordate de către participanții la eveniment prin vot (vom comunica în timpul manifestării momentul și modalitatea de votare) – 200 de lei
Participarea la eveniment se poate face accesând:
Meeting number (access code): 475 008 828
Meeting password: FkMQcw2qF67